Mərkəzi Bank – yeni əskinasların və xatirə sikkələrinin təqdimatı
Mayın 26-da Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı Amapola Exclusive Events tərəfindən təşkil olunan bağlı tədbirdə 200 manat nominalı dəyərində yeni əskinazların təqdimatını etdi. Həmçinin, Heydər Əliyevin 95 illiyi və ADR-in 100 illik yubileyinə həsr olunmuş xatirə sikkələri təqdim olundu.
Amapola Exclusive Events bu tədbir üçün futuristik tərzdə vitrinlər və milli əskinasların semantik elementlərini özündə birləşdirən podyum stendi hazırladı: 1 manat – ölkənin müasir mədəniyyəti, 5 manat – ədəbiyyat, 10 manat – ənənələr, 20 manat – xarici siyasət, 50 manat – təhsil və dövlətin gələcəyi, 100 manat isə Azərbaycanın inkişafını bildirir.

Выставка новых купюр и юбилейных монет
Выставки и ярмарки – огромные международные платформы, на которых можно познакомиться с творчеством и продукцией как частных предпринимателей, так и компаний в целом.
26 Мая Центральный банк Азербайджана презентовал купюры номиналом в 200 манатов на закрытом мероприятии, организованном Amapola Exclusive Events. Также были представлены юбилейные монеты, приуроченные к 95-летию Гейдара Алиева и 100-летию АДР.
Команда Amapola Exclusive Events подготовила для этого события витрины в футуристическом стиле, отображая этим дизайн новых купюр, а также подиумный стенд, который вобрал в себя смысловые элементы национальных купюр: 1 манат – современная культура страны, 5 манатов – литература, 10 манатов – традиции, 20 манатов – цель внешней политики, 50 манатов – образование и будущее государства, 100 манатов – развитие Азербайджана.