Bakı-Tbilisi-Kars dəmir yolunun açılışı
Oktyabrın 30-da Bakıda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə beynəlxalq dəniz ticarət limanında Azərbaycan, Türkiyə və Gürcüstanı birləşdirən Bakı-Tbilisi-Qars dəmir yolunun açılış mərasimi keçirildi.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və xanımı Əminə Ərdoğan, Qazaxıstan Respublikasının Baş naziri Bakytjan Sagintayev, Gürcüstanın Baş naziri Georgi Kvirikaşvili, Özbəkistan Respublikasının Baş naziri Abdulla Aripov, habelə Tacikistan və Türkmənistan nümayəndə heyətlərini qəbul etdi.
Mərasim Media və KİV tərəfindən geniş işıqlandırıldı
Tədbirin təşkilatı dəstəyi Amapola Exclusive Events tərəfindən təmin edilmişdir. Bu layihəni ən böyük və ən məsuliyyətli işlərimizdən hesab etmək olar. 300-dən çox işçi qüvvəsi, tonlarla tikinti və işlənmə materialları, 216 saatlıq davamlı iş və ölkəmizin və bütövlükdə bölgənin tarixinə düşmüş bir gün!

Церемония открытия железной дороги Баку-Тбилиси-Карс
30 октября в Баку международном морском торговом порту с участием президента Азербайджана Ильхама Алиева состоялась торжественная церемония открытия железной дороги Баку-Тбилиси-Карс , соединяющая Азербайджан, Турцию и Грузию.
В церемонии приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева, Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган и его супруга Эмине Эрдоган, премьер-министр Республики Казахстан Бакытжан Сагинтаев, премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили, премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов, а также делегации Таджикистана и Туркменистана.
Церемония широко освещали Средства Массовой Информации (СМИ)
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев выступил на церемонии открытия.
Организационная поддержка мероприятия была оказана компанией Amapola Exclusive Events. Этот проект по праву можно считать самым крупным и ответственным в нашей практике.
Более 300 единиц рабочей силы, тонны строительных и отделочных материалов, 216 часов беспрерывной работы и перед вами день, вошедший в историю как нашей страны, так и региона в целом!