Tədbirlərin floristik tərtibatı– incəsənət təfərrüatlardadır
Tədbirlərin bəzədilməsində meyllər daima dəyişərək dizayna daha çox unikallıq və yaradıcılıq qatır. Dekorun heç vaxt dəbdən düşməyəcək vacib tərkib hissələrindən biri təbii güllərlə bəzəmədir.
“Amapola Exclusive Events” şirkəti digər xidmətlərlə yanaşı, tədbirlərin dekorativ və floristik tərtibatını təklif edir.
Toy və ya yubiley, rəsmi furşet və ya korporativ tədbir olmasından asılı olmayaraq, məkanın planlaşdırılan tədbirin üslubuna uyğun təbii güllər və gül kompozisiyaları ilə bəzədilməsi istənilən tədbiri uğurlu edən əsas meyarlardan biridir.
Tədbirin unikallığı və möhtəşəmliyini vurğulamaq üçün daha yaxşı bir yol ola bilməz!
Floristikanın bir neçə istiqaməti mövcuddur:
1.Toy və Bayram floristikası
Peşəkar toy floristikası yalnız bayram buketi, butonyörların (yaxaya taxılan qönçəli sancaq) hazırlanması və banket zalının tərtibatından ibarət deyil. Bu fikir və fantaziyalar üçün olduqca böyük məkandır və əsl incəsənətdir. Peşəkar toy floristikası sayəsində toy avtomobillərindən tutmuş banket zalındakı masalaradək bütün toy tərtibatı, bəzək və dekor ən yüksək səviyyədə hazırlanır. Belə yanaşma sizə və qonaqlarınıza unudulmaz təəssüratlar və qeyri-adi məqamlar bəxş edəcək.
2. Tədbir floristikası
Məkanın prioritetlərin düzgün qoyulduğu floristik tərtibatı xoş abu-hava, görüşün daha səmimi mühitdə keçməsinə imkan yaradır.
“Amapola Exclusive Events” şirkətinin peşəkarları tərəfindən gül kompozisiyaları istənilən işgüzar tədbirin tematikasına uyğun hazırlanır:
- sərgi, təqdimat və konfranslar, açılış mərasimləri;
- korporativ tədbirlər;
- ad günləri, yubiley və digər ailəvi tədbirlər;
- moda nümayişləri və təntənəli mərasimlər;
3. Dövlət tədbirlərinin tərtibatı
Tədbirlərin keçirilməsinə dair protokolun mövcud olduğu heç kəs üçün sirr deyil, həmçinin güllər və istifadə olunacaq bitkilərin rəng qamması göstərilə bilər.
Protokola bir çox hallarda loqotipi uyğunlaşdıraraq və ona uyğun rəng tərtibatını seçərək əməl oluna bilər və ya ölkə bayrağının rənginə uyğun tərtibat hazırlana bilər – variantlar çoxdur… Lakin, istənilən halda düzgün xətlər olmalı, artıq qəliz dekorativ ştrixlər olmadan rəng kompozisiyalarının konservativ və sakit tonları uyğunlaşdırılmalıdır.

Флористическое оформление ивентов – искусство в деталях
Тренды декорирования мероприятий постоянно меняются, заставляя вносить в оформления больше уникальности и креатива. Но точно, существует одна важная составляющая декора, которая никогда не выйдет из моды- живая флористика.
Amapola Exclusive Events в числе остальных услуг предлагает так же декоративное и флористическое оформление мероприятий.
Художественное оформление площадки живыми цветами и цветочными композициями, соответствующими стилистике планируемого мероприятия, будь то свадьба или юбилей, официальный фуршет или корпоративный праздник – один из главных критериев успеха любого торжества.
Лучшего способа подчеркнуть индивидуальность и торжественность мероприятия просто не существует!
Флористика насчитывает несколько основных направлений:
1. Свадебная и Праздничная флористика
Профессиональная свадебная флористика – это больше, чем просто составление свадебного букета, бутоньерок и оформление банкетного зала. Она представляет огромное пространство для идей и фантазий и является настоящим искусством, благодаря которому все свадебное оформление, украшение и декор – от свадебных автомобилей до столов в банкетном зале – выполняется на высочайшем уровне. Такой подход обеспечит вам и вашим гостям незабываемые впечатления и массу удивительных мгновений.
2. Событийная флористика
Правильно акцентированное флористическое оформление площадки способствует созданию приятной атмосферы, смягчению формальности встречи.
Флористические композиции профессионалов Amapola Exclusive Events будут разработаны с учетом тематики и впишутся в стиль любого вашего бизнес-мероприятия:
• выставки, презентации и конференции, открытия;
• корпоративные торжества;
• дни рождения, юбилеи и другие семейные праздники;
• модные показы и торжественные церемонии;
3. Оформление государственных мероприятий
Не для кого не секрет, что существует протокол проведения мероприятий, в том числе могут быть прописаны цветы и цветовая гамма возможно используемых растений.
Часто могут соблюдать протокол, сочетая логотип и подбирая под него цветочное оформление. Или же делать оформление под цвет флага страны — вариантов масса… Но в любом случае, это соблюдение строгих линий, сочетание консервативных и сдержанных тонов цветовых композиций без излишних вычурных декоративных штрихов.