Toy təşkilatçısı – event-sənayedə müasir cərəyandır
Toy – sözsüz ki, ailənin həyatında xoşbəxt hadisədir, lakin başağrısına çevrilməməsi üçün peşəkarların məsləhətlərindən istifadə etmək lazımdır.
Amapola Exclusive Events şirkətinin əməkdaşları bu sahədə öz təcrübələrini bölüşürlər. Toyların təşkilində diqqət yetirilməli olan əsas məqamlar:
1.Toy konsepsiyası – düşünməli olacağınız ən vacib məsələdir. Xüsusilə də mövzu temperament, maraqlar və ya gənclərin və qonaqların maraqlarına uyğun seçilibsə, tematik toylar daha effektli və maraqlı görünür. O zaman bütün ssenari, gəlin və bəyin geyimləri, tərtibat, müsabiqələr və digər detallar asanlıqla proqram şəklində təşkil olunur və ahəngdar şəkildə ümumi mövzuya uyğunlaşır.
Əgər gənclərə toyun mövzusunu seçmək çətindirsə, onun ahəngdar görünməsi üçün, onun üçün, məsələn, bir-iki-üç rəng seçmək kifayətdir.
2.Dəvətnamələr və toy ssenarisi. Mövzu və ya konsepsiya düşünmək çox çətin deyil, ancaq ssenari hazırlamaq və bu mövzuda dəvətnamələrin dizaynını hazırlamaq daha çətindir. Gəlin və bəyin ilk görüşü necə olacaq? Təzə evlənənlər fotosessiyaya getdikdə qonaqlar nə edəcəklər? Toyda kim aparıcı olacaq? Hansı müsabiqələr keçiriləcək? Bütün bu məsələlərdə biz, istənilən nüansları nəzərə ala biləcək və sizin ən cəsarətli və orijinal ideyalarınızı həyata keçirə biləcək peşəkar aparıcı və ya təşkilatçılara müraciət etməyi təkidlə məsləhət görürük. Təşkilatçı ilə birlikdə, siz həmçinin DJ və dəvət olunan sənətçilər ilə bağlı məsələni də həll edə bilərsiniz.
3.Restoranın seçimi, onun yerləşdiyi yer (şəhərdə və ya şəhər kənarında) Ora çatmaq rahatdırmı? Dayanacaq yeri varmı? Banketə gedərkən sizin üçün belə vacib olan bir günün bir neçə saatını tıxaclarda dayanaraq keçirmək xoşagəlməz olar. Restorana sığa biləcək qonaqların sayı, onun interyeri və atmosferi. Restoranın mətbəxi də mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Restoran nə qədər gözəl görünsə də, ilk növbədə burada keyfiyyətli və müxtəlif yeməklər olmalıdır. Menyunun tərtib edilməsi – ayrı bir mövzudur, lakin restoranı seçərkən onu şəxsən ziyarət etmək və desertlər də daxil olmaqla bir neçə yeməyin dadına baxmaq lazımdır. Bayram özünün bütün ideyasını tamamlayacaq bayram tortuna xüsusi diqqət yetirilir.
4.Toy zalının bəzədilməsi – toyun tərtibatının mütləq hissəsidir, çünki mərasimin əsas hissəsi və toy ziyafəti məhz burada keçirilir. Təzə evlənənlər zonası, masalar, stullar, səhnə, rəqs meydançası və interyerin digər detalları – bütün bunlardan toy ab-havasını yaratmaq üçün istifadə olunmalıdır.
5.Toy maşınının seçilməsi – bəy və gəlin üçün nəqliyyat vasitəsini (dəbdəbəli limuzin, retro-avto, idman avtomobili və s.), onun zalın dekorasiyasını ahəngdar şəkildə tamamlayan, yəni bir stilistikada olan bəzəyini seçmək lazımdır.
6.Foto və video müşayiət. Bu gün heç bir toy foto və video çəkilişlər olmadan keçmir. Orijinal videomontaj və şəkillərin keyfiyyətli sonrakı emalı sizin hadisənizi elə əbədiləşdirəcək ki, onu illər sonra xatırlamaq xoş olacaq.
Toyun tam hazır şəkildə təşkili – Amapola Exclusive Events mütəxəssislərinin sizin üçün yüzlərlə məsələni həll edəcəyi hərtərəfli prosesdir: toyun keçirilməsi üçün yer seçimi, ssenari və şənlik üslubunun işlənib hazırlanması, toy mütəxəssislərinin, sənətçilərin, yoxlanılmış podratçıların, o cümlədən işıq və səsin seçilməsi, toy şənliyinin tərtibatı üzrə konsepsiya və s. Bundan əlavə, toyun, pulun toplanmasının baş verdiyinə heç bir işarə olmadan, təntənəli xarakter daşıması üçün, toy estetikasına riayət edilməlidir.

Свадебный организатор- современное веяние в event-индустрии
Свадьба — безусловно, счастливое событие в жизни семьи, однако, чтобы оно не превратилось в головную боль, стоит воспользоваться советами профессионалов.
Сотрудники Amapola Exclusive Events делятся своим опытом в этой сфере. Основные моменты, на которые следует обратить внимание при организации свадеб:
1. Концепция свадьбы — это важный вопрос, который вам предстоит обдумать. Пожалуй, эффектнее и интереснее всего смотрятся тематические свадьбы, особенно, если тема выбрана в соответствии с темпераментом, увлечениями или интересами молодых и гостей. Тогда весь сценарий, костюмы жениха и невесты, оформление, конкурсы и другие детали легко составляются в программу и гармонично вписываются в общую тематику.
Если же молодым сложно выбрать тематику свадьбы, для того чтобы она смотрелась гармонично, достаточно выбрать, например, один-два-три цвета для нее.
2.Пригласительные и сценарий свадьбы. Придумать тему или концепцию — не так сложно, а вот составить сценарий и разработать дизайн пригласительных под эту тему уже намного труднее. Как будет проходить первая встреча жениха и невесты? Что будут делать гости, когда молодожены уйдут на фотосессию? Кто будет ведущим на свадьбе? Какие конкурсы будут проводиться? Во всех этих вопросах мы настоятельно рекомендуем обратиться к профессиональным ведущим или организаторам, которые смогут учесть любые нюансы и реализовать ваши самые смелые и оригинальные идеи. Вместе с организатором вы также сможете решить вопрос относительно ди-джея и приглашенных артистов.
3.Выбор ресторана, его местонахождение (в городе или загородом) Удобно ли до него добираться? Есть ли парковка? Будет обидно провести несколько часов столь важного для вас дня, стоя в пробках по дороге на банкет. Количество гостей, способное вместиться в ресторан и его атмосфера. Немаловажное значение имеет и кухня ресторана. Каким бы прекрасным с виду ни был ресторан, в первую очередь в нем должны быть качественные и разнообразные блюда. Составление меню — это отдельная тема, однако, выбирая ресторан, необходимо посетить его лично и попробовать несколько блюд, включая десерты. Отдельное внимание уделяется праздничному торту, который должен дополнять всю идею самого торжества.
4.Выбор свадебной машины- нужно выбрать транспорт для жениха и невесты (шикарный лимузин, ретро-авто, спорт car и т.д.), его украшение, гармонично дополняющее декорации зала, т.е. в одной стилистике.
5.Фото и видео сопровождение. Без фото и видеосъёмки сегодня не обходится ни одна свадьба. Оригинальный видеомонтаж и качественная постобработка фотографий увековечит ваше событие таким образом, что его будет приятно вспоминать спустя годы.
Организация свадьбы под ключ –это многогранный процесс, во время которого специалисты Amapola Exclusive Events будут решать за вас сотни вопросов: между выбором места для проведения свадьбы, разработкой сценария и стилем торжества, подбором свадебных специалистов, артистов, проверенных подрядчиков, в том числе света и звука, концепцией по оформлению свадебного торжества и т.д. Кроме того, чтобы свадьба носила торжественный характер, без единого намёка на то, что имеет место сбор денег, обязательно должна быть соблюдена эстетика свадьбы.